WYRAŻANIE

4 dni z jogą i praktyką świadomej komunikacji letnia edycja Joga Reset + Jednia z Jankiem Szpilem i Marią Pobiedzińską

event na facebooku

 24.06.2021 - 27.06.2021 o godz. 15:00.

W celu zarezerwowania miejsca lub jak masz dodatkowe pytań pisz śmiało na adres kontakt@jogajana.pl


Zapraszamy Cię do procesu, w którym będziemy tworzyć autentyczne połączenie ze światem, będąc mocno osadzonym w sobie. JOGA RESET i JEDNIA to współpraca jogi i komunikacji, czyli połączenia ze światem wewnętrznym i zewnętrznym dla harmonijnego funkcjonowania na planecie Ziemia.
Punktem wyjścia do naszych poszukiwań jest nie to, czego oczekuje od nas świat, lecz jakie są nasze potrzeby, chęci, oraz granice, jak czują się nasze ciała.

W procesie warsztatowym wspólnie szukamy odpowiedzi na pytania: gdzie są moje granice? Jak je skutecznie zakomunikować? Jakie są moje potrzeby? Jak je wyrażać? Wszystkie ćwiczenia mają na celu przywrócić nas do poczucia osobistej sprawczości i połączenia ze światem. Pozwolą nam one na rozczytywanie nieświadomych gier i zapobieganie toksycznym układom. Umożliwi to autentyczną obecność w relacjach.
Ćwiczymy te umiejętności w podejściu somatycznym, czyli mindfullnessowej pracy z odczuciami pochodzącymi z ciała, w czym bardzo będzie wspomagać nas baza budowana podczas codziennej jogi.

Z KIM?

Janek Szpil - Joga Jana, instruktor jogi metodą Sivananda od kilkunastu lat (kurs TTC Sivananda Yoga Vedenta 2007). Bazuję na klasycznym systemie jogi interpretując go przez pryzmat moich osobistych doświadczeń i inspiracji pochodzących z różnych ścieżek poznania samego siebie. Więcej o mnie tu: https://www.jogajana.pl/
Moja joga opiera się na doświadczaniu świadomości w ciele poprzez wyciszenie umysłowego "szumu", doznanie żywego kontaktu z oddechem i odczuciami w ciele. Stając na macie wyruszam w podróż. Do wnętrza. Odkrywam to czego nie potrzebuję, co mogę puścić i uwolnić. Poprzez doświadczenie odpuszczenia napięć znajduję punkt obecności w tym co jest teraz, punkt akceptacji. W tym miejscu rozpoczyna się regeneracja i robi się miejsce na wzmocnienie całego organizmu. Zapraszam do wspólnej podróży.

Maria Pobiedzińska - Jednia, pedagog, animatorka kultury, artystka, masażystka. Pracuję z medytacją, intuicją, uwielbiam głęboki kontakt z ciałem i przyrodą, kocham zarówno ciszę jak i muzykę. Zajmuję się też ekspresją poprzez głos. W kontakcie z drugim człowiekiem doceniam transparentność i szczerą komunikację - jestem zafascynowana sztuką consentu, czyli świadomej zgody. Czuję, że to jest podstawowe narzędzie do odbudowy świata opartego na równości. Więcej: www.jednia.pl


CO?

JOGA JANA

Joga tworzy fundament i strukturę. Praktykę zaczynamy od przywracania oddechowi naturalnego rytmu. Podczas zajęć powstają warunki do nawiązania świadomego kontaktu z ciałem, umysłem i wewnętrzną obecnością. Odbywa się to poprzez wyciszenie myśli, odpuszczenie napięć, świadomy oddech, relaksację i fizyczną praktykę pozycji jogi - asan. W efekcie nasz organizm dostraja się do swojego naturalnego stanu. Umysł jest spokojniejszy i bardziej skoncentrowany. Ciało jest sprawniejsze, zdrowsze, zrelaksowane.Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Tak, możesz być nierozciągnięta/y. To mit, że do jogi trzeba być "jakimś". Praktyka jogi daje narzędzia do pogłębienia świadomości ciała, odpuszczenia napięć, regeneracji i wzmocnienia organizmu. Dokładnie z tego miejsca, w którym jesteś TERAZ.

JEDNIA

Podczas warsztatu poznamy narzędzia, do budowania zdrowych relacji. Będziemy pracować z pojęciem świadomej zgody (ang. consent) i nauczymy się rozpoznawać i wyrażać swoje granice i potrzeby. Zajęcia oparte będą również o prowadzoną medytację, dotyk i masaż. Zajmiemy się też ekspresją głosową i pozwoleniem sobie na swobodne wyrażanie.

DLA KOGO?

Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia. Wyjazd jest otwarty dla zupełnie początkujących. Tak, możesz być nierozciągnięta/y. Na pewno poczujesz wzmocnienie całego organizmu na poziomie fizycznym i mentalnym.

GDZIE?

Średniak - wspaniały dom dla ludzi - Średniak 6, w górach i lasach Beskidu Sądeckiego nad Szczawnicą.

Do Szczawnicy jest wiele autobusów (bezpośrednie z Krakowa). Można też autem (będzie miejsce gdzie je zostawić). Potem czeka nas około 50 minutowy spacer w góry i lasy! Miejscówka jest dostępna tylko autem terenowym lub nogami.Wśród gór i lasów Beskidów Beskidu Sądeckiego


CO ZJEM?

Jedzenie w większości wegańskie (zostawiamy sobie furtkę na produkty niewegańskie typu lokalny ser, ale zawsze będzie możliwość oddzielenia).

CZAS

24 - 27 CZERWCA 2021

PLAN DNIA

7:00 - Medytacja / spacer medytacyjny / sen - jeśli potrzeba
8:00 - Joga
10:00 - Śniadanie
12:00 - Las / medytacja w przyrodzie
14:00 - Lekki Obiad / Przekąska / lunch
16:00 - Praktyka Wyrażania
18:00 - Obiadokolacja
20:00 - Moduł Wieczorny: medytacja, masaż, bodywork, relaksacja / inne formy spędzania czasu
22:00 - Cisza nocna

CENA

790 zł - przy rezerwacji do 31 kwietnia 2021 !
940 zł - cena regularnaw cenie:
NOCLEG x3 w sali na poddaszu, na materacach (weź swój śpiwór)
POSIŁEK WEGE 3x dziennie
JOGA 1x dziennie (4 zajęcia)
JEDNIA 1x dziennie (4 zajęcia)
MEDYTACJE / RELAKSACJE / KONCERT RELAKSACYJNY/ ZAJĘCIA DODATKOWE

REZERWACJA MIEJSCA:

napisz do Jana:
>>> kontakt@jogajana.pl

foto w tle: https://stanbaranski.blogspot.com