MISJA

Jednia reprezentuje taki świat, w którym jest miejsce na równość ludzi względem siebie, szacunek dla odmienności, pozwolenie na doświadczanie pełni swojej mocy w relacjach z innymi ludźmi, również stojącymi w swojej mocy.

Szukamy definicji zależności i niezależności, poszukujemy sposobów na zdrowe relacje z ludźmi, poszukujemy sposobów wyjścia z toksycznych układów. Szukamy szacunku do siebie samego, szczerości, odwagi, własnej stabilności. Rozpoznajemy i żegnamy chorobliwy wstyd, który nie pozwala nam nawiązać relacji ze światem

Pracujemy w podejściu somatycznym, tzn. przez ciało i odczucia, jakie nam daje. Głęboki, prawie medytacyjny kontakt ze sobą pozwala nam na zachowanie odrębności od drugiej osoby - a to, paradoksalnie, pozwala nam się bardziej zbliżyć i tworzyć oparte na prawdzie, głębokie połączenia międzyludzkie. Zapraszam do świata autentyczności, niewinności, do świadomego zarządzania swoimi talentami, do akceptacji swoich supermocy, również tych, które bywają trudne do zaakceptowania i poszukiwania obszarów, w których mogą one służyć nam i światu. Zachęcam do powiedzenia TAK sobie i do powiedzenia NIE rzeczom i osobom, które nam szkodzą. Zachęcam do odwagi bycia sobą i nie chodzenia na kompromisy, a w miejsce tego: do wypracowania konsensusów (o tym, czym się rożni kompromis od konsensusu: dowiesz się z mojego video, od 0:52 do 2:25).

Na laboratoriach Świadomej zgody Wspólnie uczymy się, jak rozpoznawać, co dla mnie osobiście jest korzystne a co nie. Na całe szczęście, nie dostaniesz ode mnie gotowej listy tych komponentów, bo wierzę, że każda osoba ma prawo do wartościowania świata po swojemu. W procesie odkrywamy też wspólnie te ponadjednostkowe prawidła, i często nasze rezultaty zależą od konkretnego zestawu osób, które się na danym warsztacie spotkają. Uczymy się, jak komunikować światu swoje potrzeby i pragnienia, bez przemocy i bez dramatów, i tego jak akceptować, że inni mogą mieć zupełnie inne potrzeby.

W procesie odkrywania połączenia ze sobą i światem istotne jest dla mnie również zagadnienie ciszy i muzyki, medytacji, relaksacji, wyciszania umysłu i przestawianie się na zmysłowy odbiór rzeczywistości oraz pozwolenie sobie na swobodną ekspresję - stąd śpiew intuicyjny, mantrowanie, koncerty relaksacyjne na instrumentach terapeutycznych, pieśni ludowe, wspólne jammowanie, gra na bębnach i innych intrumentach. Muzyka jest kolejnym językiem, który pozwala nam pracować nad komunikacją siebie w grupie. Dźwięki i cisza przenoszą nas ze świata myśli do prostej obecności.

Jednia to moja droga do rozpoznawania świętej natury rzeczywistości, u źródła której jesteśmy jednym organizmem. Jest próbą wielopłaszczyznowego zrozumienia, czym jest życie i kim jestem i jak poruszać się po tej planszy.

Zapraszam do spotkania się na jej ścieżkach.